Emeklilik / Hazır Plan
Akıllı Adım Hazır Emeklilik Planı ile;

Nasıl yatırım yapacağınızı belirleyip emeklilik planınıza kendiniz yön verebilir,
Yatırım tercihinize göre oluşturulmuş 3 ayrı Emeklilik Yatırım Fonundan dilediklerinizi seçerek kendinize özel fon karması oluşturabilirsiniz.
Böylece emeklilik planınızı koşullarınıza en uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

Katkı Payı

En az 100 TL - En çok 150 TL

Yönetim Gideri Kesintisi

Katkı payı üzerinden %8, başlangıç ve ara katkı fonu üzerinden %1

Alınan Giriş Aidatı

216 TL (ilk yıl katkı payı yatırma periyoduna göre taksitler halinde tahsil edilir)

Ertelenen Giriş Aidatı

202,50 TL (5 yıldan önceki çıkışlarda tahsil edilir.)

Devamlılık Ödülü

Emeklilik hakkı kazanıncaya kadar Yapı Kredi Emeklilik'te kaldığınızda başlangıçta alınan giriş aidatı tutarı TÜİK ÜFE enflasyon oranında artırılarak birikimlerinize iade edilir.

Emeklilik döneminizde ne kadar birikime ihtiyaç duyacağınızı kestirmekte zorlanıyor musunuz?

"7 Akıllı Adım'da Finansal Planlama Analizi" ile emeklilik dönemi nakit ihtiyacınızı kendiniz hesaplayabilir, size en uygun Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planı'nı öğrenebilirsiniz.

Adım Hazır Emeklilik Planı’na 3 adet Emeklilik Yatırım Fonu tanımlıdır.

Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları
Para Piyasası Likit Kamu
Gelir Amaçlı Döviz Cinsinden Kamu Borçlanma Araçları


Akıllı Adım Hazır Emeklilik Planı'nda katılımcı olarak farklı bir tercih belirtmediğiniz takdirde katkı payı fon dağılımınız aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

Gelir Amaçlı Kamu Borçlanma Araçları % 75
Para Piyasası Likit Kamu % 25


Eğer dilerseniz bu seçenekten farklı olarak Hazır Emeklilik Planı'na tanımlı olan üç fon arasından tercihinize göre farklı katkı payı fon dağılımı oluşturabilirsiniz. Fon dağılımında seçtiğiniz hiç bir fon %15 oranından az olmamalıdır.

Emekliliğiniz için birikim yapmaya başladığınız günden itibaren Yapı Kredi Emeklilik'in size sunduğu ek faydalardan da yararlanmaya başlarsınız.

Alo Sağlık: Olası bir sağlık probleminiz karşısında Telemed24 acil tıbbi danışmanlık hattımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Avantajlı Sağlık: Yapı Kredi Emeklilik ile özel anlaşması olan sağlık kurumlarından %25'e varan indirimlerle hizmet alabilirsiniz.

Devamlılık Ödülü: Giriş aidatınızın ilk yl içerisinde ödenmesi talep edilen kısmına ilişkin olarak, Yapı Kredi Emeklilik tarafından belirlenen esaslar dahilinde hesaplanacak devamlılık ödülü emeklilik hesabınıza aktarılır.

Worldpuan Kampanyası: Katkı paylarınızı Worldcard özelliği taşıyan kredi kartı ile yatırdığınızda tutarın %0,5'i değerinde Worldpuan kazanırsınız.

24 Ay Taahhüt Kampanyaları: Yapı Kredi Emeklilik'in teklif sunduğu ve katkı paylarını kredi kartı ile yatıran katkı yapanlar 24 ay taahhüt kampanyalarından yararlanabilir. Katkı yapanın 24 ay süre taahhüt vererek katkı payını yatırması durumunda aylık katkı payı tutarı, katkı payını artırması durumunda ise artış tutarı limitler dahilinde Yapı Kredi Emeklilik tarafından ek katkı payı olarak katılımcının emeklilik hesabına yatırılır.