Emeklilik / Kişiye Özel
Akıllı Adım Kişiye Özel Emeklilik Planı ile;

Nasıl yatırım yapacağınızı belirleyip emeklilik planınıza kendiniz yön verebilir,
Yatırım tercihinize ve risk profilinize göre oluşturulmuş 8 ayrı emeklilik yatırım fonundan dilediklerinizi seçerek kendinize özel fon karması oluşturabilirsiniz.

Böylece emeklilik planınızı koşullarınıza en uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

Katkı Payı

En az 150 TL

Yönetim Gideri Kesintisi

Katkı payı üzerinden %8, başlangıç ve ara katkı fonu üzerinden %1

Başlangıçta Alınan Giriş Aidatı

216 TL (ilk yıl katkı payı yatırma periyoduna göre taksitler halinde tahsil edilir)

Ertelenen Giriş Aidatı

202,50 TL (5 yıldan önceki çıkışlarda tahsil edilir.)

Devamlılık Ödülü

Emeklilik hakkı kazanıncaya kadar Yapı Kredi Emeklilik'te kaldığınızda başlangıçta alınan giriş aidatı tutarı TÜİK ÜFE enflasyon oranında artırılarak birikimlerinize iade edilir.

Akıllı Adım Kişiye Özel Emeklilik Planı’na 8 adet emeklilik yatırım fonu tanımlıdır.

Emeklilik planınızı yatırım tercihlerinize göre kendiniz şekillendirebilir, katkı payı fon dağılımınızı bu 8 fon arasından dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz hiç bir fon %15 oranından az olmamalıdır.

Sizin beklentilerinize, yatırım alışkanlıklarınıza en uygun katkı payı fon dağılımını belirlemenize yardımcı olacak

Özel Plan ile emekliliğiniz için birikim yapmaya başladığınız günden itibaren Yapı Kredi Emeklilik’in size sunduğu ek faydalardan da yararlanmaya da başlarsınız.

Alo Sağlık: Olası bir sağlık probleminiz karşısında Telemed24 acil tıbbi danışmanlık hattımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Avantajlı Sağlık: Yapı Kredi Emeklilik ile özel anlaşması olan sağlık kurumlarından %25'e varan indirimlerle hizmet alabilirsiniz.

Kara Ambulansı: Acil durumlarda bulunduğunuz yere en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılmak üzere ücretsiz kara ambulansı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Katkı Payı Güvencesi: Sağlık sorununuz nedeniyle 6 aydan uzun süren iş göremezlik durumunuzda katkı payları 5 yıla kadar Yapı Kredi Emeklilik tarafından emeklilik hesabınıza yatmaya devam eder.

Devamlılık Ödülü: Giriş aidatınızın ilk yıl içerisinde ödenmesi talep edilen kısmına ilişkin olarak, Yapı Kredi Emeklilik tarafından belirlenen esaslar dahilinde hesaplanacak devamlılık ödülü emeklilik hesabınıza aktarılır.

Worldpuan Kampanyası: Katkı paylarınızı Worldcard özelliği taşıyan kredi kartı ile yatırdığınızda tutarın %0,5'i değerinde Worldpuan kazanırsınız.

24 Ay Taahhüt Kampanyaları: Yapı Kredi Emeklilik'în teklif sunduğu ve katkı paylarını kredi kartı ile yatıran katkı yapanlar 24 ay taahhüt kampanyalarından yararlanabilir. Katkı yapanın 24 ay süre taahhüt vererek katkı payını yatırması durumunda aylık katkı payı tutarı, katkı payını artıması durumunda ise artış tutarı limitler dahilinde Yapı Kredi Emeklilik tarafından ek katkı payı olarak katılımcının emeklilik hesabına yatırılır.