Emeklilik / Safran Planları
Akıllı Adım Safran Emeklilik Planları ile;

Nasıl yatırım yapacağınızı belirleyip emeklilik planınıza kendiniz yön verebilir,

Yatırım tercihinize ve risk profilinize göre oluşturulmuş 8 ayrı emeklilik yatırım fonundan dilediklerinizi seçerek kendinize özel fon karması oluşturabilir,

Hiç bir kesinti olmadan emeklilik planınıza başlangıç ya da ara katkı fonu yatırabilirsiniz.

Safran I

Sisteme ilk kez girdiğinizde; en az 4.000 TL başlangıç fonu ve ayda 500 TL katkı payı yatırmanız durumunda Safran I Planı’nı seçebilirsiniz.

Mevcut Akıllı Adım Planı katılımcısıysanız; Hangi planda olursanız olun, birikiminiz 4.000 TL’ye ulaştığındanda aylık 500 TL yatırarak Safran I’in avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dilerseniz ara katkı fonu yatırarak da birikimlerinizi 4.000 TL’ye tamamlayabilirsiniz.

Safran I Planı’nda sözleşme yılı içinde, başlangıç ve ara katkı fonu dışındanda yatırdığınızz aylık katkı paylarının toplamı 12.000 TL’yi geçtiğinde, aşan kısımdan yönetim gideri kesintisi yapılmaz.

Safran II

Emeklilik sözleşmenize 4.000 TL başlangıç fonu yatırmak istemezseniz ya da birikiminiz 4.000 TL’nin altında ise, ayda 750 TL katkı payı yatırarak Safran II Planı’na girebilirsiniz.

Safran II Planı’nda, sözleşme yılı içinde başlangıç ve ara katkı fonu dışınnda yatırdığınız aylık katkı paylarınızın toplamı 12.000 TL’yi geçtiğinde, aşan kısımdan yönetim gideri kesintisi yapılmaz.

Safran III Emeklilik sözleşmenize 100.000 TL başlangıç fonu ve ayda sadece 100 TL katkı payı yatırarak bu planın tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Üstelik yönetim gideri için ödeme yapmanıza da gerek kalmaz. Safran III planının bir diğer avantajı da girişte aidat ödemeyecek olmanızdır. Giriş aidatının tamamı çıkışa ertelenir.

Akıllı Adım Safran Emeklilik Planı’na 8 adet emeklilik yatırım fonu tanımlıdır. Emeklilik planınızı yatırım tercihlerinize göre kendiniz şekillendirebilir, katkı payı fon dağılımınızı bu 8 fon arasından dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz hiç bir fon %15 oranından az olmamalıdır.

Safran Planları ile emekliliğiniz için birikim yapmaya başladığınız günden itibaren Yapı Kredi Emeklilik’in size sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmaya da başlarsınız.

Alo Sağlık: Olası bir sağlık probleminiz karşısında Telemed24 acil tıbbi danışmanlık hattımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Avantajlı Sağlık: Yapı Kredi Emeklilik ile özel anlaşması olan sağlık kurumlarından %25'e varan indirimlerle hizmet alabilirsiniz.

Kara Ambulansı: Acil durumlarda bulunduğunuz yere en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılmak üzere ücretsiz kara ambulansı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Katkı Payı Güvencesi: Sağlık sorununuz nedeniyle 6 aydan uzun süre iş göremezlik durumunuzda katkı payları 5 yıla kadar Yapı Kredi Emeklilik tarafından emeklilik hesabınıza yatırılmaya devam eder.

Devamlılık Ödülü: Giriş aidatınızın ilk yıl içerisinde ödenmesi talep edilen kısmına ilişkin olarak, Yapı Kredi Emeklilik tarafından belirlenen esaslar dahilinde hesaplanacak devamlılık ödülü emeklilik hesabınıza aktarılır.

Worldpuan Kampanyası: Katkı paylarınızı Worldcard özelliği taşıyan kredi kartı ile yatırdığınızda tutarın %0,5'i değerinde Worldpuan kazanırsınız.

24 Ay Taahhüt Kampanyaları: Yapı Kredi Emeklilik'in teklif sunduğu ve katkı paylarını kredi kartı ile yatıran katkı yapanlar 24 ay taahhüt kampanyalarından yararlanabilir. Katkı yapanın 24 ay süre ile taahhüt vererek katkı payını yatırması durumunda aylık katkı payı tutarı, katkı payını artırması durumunda ise artış tutarı limitler dahilinde Yapı Kredi Emeklilik tarafından ek katkı payı olarak katılımcının emeklilik hesabına yatırılır.