Bireysel Yaşam Sigortaları / Yaşam Riskleri Sigortası
Kendiniz ve sevdikleriniz için birçok hayaliniz ve planınız var. Çalışıyorsunuz, sağlıklısınız ve ailenizin tüm ihtiyaçlarına yetişiyorsunuz.

Ancak yaşamda nelerle karşılaşabileceğimizi bilmiyoruz. Ne yazık ki tüm planlarınız, başınıza gelebilecek bir hastalık ya da kaza ile tamamen değişebilir. Böyle bir durum sizi ve ailenizi sadece duygusal olarak değil, maddi olarak da etkiler.

Tedaviniz süresince ve sonrasında, çalışamadığınız dönemde birikimlerinizi, hatta evinizi, arabanızı kaybetmeden ihtiyacınız olan maddi desteği nereden bulacaksınız? Yaşam Riskleri Sigortası ile kendinizi ve sevdiklerinizi başınıza gelmesi durumunda çaresizlik duygusu yaşatacak yüksek maddi kayıplara karşı güvence altına alabilirsiniz.

“Bana bir şey olmaz” demeyin !

Kanser, kalp krizi, böbrek yetmezliği… çoğumuz bizim başımıza gelmeyeceğini düşünürüz. Oysa istatistikler, bugün sağlıklı olan ve çalışan her üç kişiden ikisinin, henüz emekli olmadan önemli bir hastalığa yakalanma riski olduğunu gösteriyor.

Umarız aileniz içerisinde söz konusu hastalıklar ile mücadele etmek zorunda kalmamışsınızdır. Öte yandan, günümüzde bu hastalıkların görülme sıklığını göz önüne aldığımızda mutlaka yakın çevrenizde birilerinin hastalığına tanık olmuşsunuzdur. Hatta, kritik hastalıkların giderek genç insanlarda daha sık rastlandığını bu hastalıkların sadece ileri yaş hastalıkları olmadığını da gözlemliyorsunuzdur. Hayatın istenmeyen sürprizlerle de dolu olduğu ve her an herkesin bu sürprizlerden biriyle karşılaşma olasılığının yüksek olduğu bir gerçek.

Kalp Krizi herkesi vuruyor!

İnsanların 3’te biri yaşamları boyunca bir kere kalp krizi geçiriyor.
Her yıl dünyada 20 milyon kişi kalp krizi geçiriyor.
Ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer alıyor.
En sık 35-65 yaş aralığında görülüyor.

2. en sık görülen ölüm nedeni!

Türkiye’de kanser %6 ile en çok ikinci ölüm nedeni
Kansere yakalanan kişilerin %3’ü ilk yıl içerisinde hayatını kaybediyor.
Dünyada her yıl 10 milyondan fazla kişiye kanser teşhisi konuyor ve bunların %40’ı hayatta kalıyor.

Kritik hastalıklar tedavi ediliyor ancak çok masraflı!

Kritik hastalıklar tedavi edilmekle birlikte tedavi giderleri yüksektir. Dolayısı ile tedavi süresi ve sonrasında tedavi ve bakım giderleri ile işgücü kaybının yarattığı maddi sorunlar ortaya çıkmaktadır.Bu durum ailenin tüm birikimlerinin tükenmesine neden olabilmektedir. Hele ki ailenizin gelirini sağlayan kişiyseniz, kritik hastalıklar veya kaza sonucunda kalıcı sakatlık ya da iş göremezlikgibi nedenlerle çalışamadığınız dönemde ya da vefat etmeniz durumunda aileniz bu durumdan daha çok etkilenir. Bu hususta istatistiklerden bazı örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Kritik hastalıklar yaşam kaybı ile sonuçlanabildiği gibi, tıptaki ilerlemeler sayesinde her yıl çok daha yüksek sayıda kişi yaşamına devam edebiliyor. Kansere yakalanan kişilerin % 63’ü en az 5 yıl daha yaşamlarını sürdürebiliyor. (American Cancer Society, Cancer Fact and Figures, 2004 ) 10 yılda kalp krizlerinde ölüm oranı %31 azaldı. 10 yılda kalp krizlerinde ölüm oranı %31 azaldı. (American Heart Association, Heart and Stroke Statistical Update, 2008 ) Bir kritik hastalıktan kurtulma ihtimali , ölme ihtimalinden yaklaşık iki kat fazladır. (National Center for Health StatisticsNational Center for Health Statistics )

Hastalıklar tedavi edilmekle birlikte tedavi giderleri yüksektir. Dolayısı ile gerek hastalık süresince gerekse de hastalık döneminden sonra tedavi ve bakım giderleri ile işgücü kaybının yarattığı maddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu durum ailenin tüm birikimlerinin tükenmesine neden olabilmektedir. Hele ki ailenizin gelirini sağlayan kişiyseniz, çalışamadığınız dönemde ya da vefat etmeniz durumunda aileniz bu durumdan daha çok etkilenir.

Aşağıdaki tabloda kanser ve kalp hastalıklarının yıllık tedavi ve evde bakım maliyetleri gösterilmiştir.

Kritik Hastalık Toplam(yıllık)
Kanser 125-300 Bin TL
Kalp 85-130 Bin TL

* Tedavi masrafları Türkiye’de A sınıfı sağlık hizmeti veren hastanelerin ortalama fiyatlarıdır. Doktor ücreti bu rakama dahil değildir. Evde medikal bakım hizmeti veren kuruluşlardan alınan ortalama rakamlardır. Sürekli hemşire, doktor, fizyoterapist, psikiyatr, rehabilitasyon gibi hizmetler dahildir.